


Консултационен процес
Аура-Сома
Консултацията се състои в избор на цветове и дискусия върху особеностите на този избор. Тя протича в онази насока, която посетителят сам зададе като приоритетна.
Всяка консултация засяга три аспекта: състояние на енергията в дадения момент; причини за съществуващите в момента проблемни теми; тенденции и идеи за най-добро канализиране на енергията в този момент, предимно чрез цветни решения.
Цялата информация за работа по трите аспекта е закодирана в избора на цветни комбинации, който е направен. Консултантът не добавя нищо, не влияе и не насочва избора, и не нарушава естествения процес на разбиране на цветовете чрез канализиране на информация. Той само подпомага посетителя да разбере този език на душата си, която му говори в багри и краски.
Музикотерапия
Музиката присъства в живота на човек от началото до края. Това важи особено за българите, които са имали песен за всичко. Всеки повод за радост или скръб е съпроводен с музика.
Каква е силата на музикалните инструменти? Те предизвикват любопитство. Любопитни са ни заради различния начин на звукоизвличане (дърпане, удряне, почукване, тръскане и др.), материалите от които са изработени (кожа, дърво, метал, пластмаса), тембровото им многообразие, голямата амплитуда в динамиката, атрактивния им вид.
Начинът по който бихме могли да използваме музикалните инструменти по време на сесия е под формата на напълно свободни инпровизации, илюстриращи моментните желани емоции с помощта на подходящият звуков израз. Клиентът сам подбира инструмента с който илюстрира своето състояние.Като за начало на терапията бихме могли да се обърнем и към въздействието на вече съществуващи, завършени музикални произведения. Готовият запис насочва емоциите на клиента и изяснява представите му в това да търси и разреши конкретен конфликт или проблем.
Част от основните средства на музикотерапеявтичния процес са: ритмични упражнения – занимания с различни ударни музикални инструменти, изпълнение на ритмизиран съпровод съчетан с движение, вокални и инструментални импровизации, дейности, включващи елементи взаимствани от арттерапевтичните техники – рисуване, моделиране с глина, колажи и др.
Основните форми на работа са индивидуална и групова.